METROKENT Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.

METROKENT YAPI Sanayi ve Ticaret A.Ş; proje, taahhüt, yapı denetim, proje yönetimi ve inşaat ile ilgili her konuda işin kontrolünü elinde tutan, küçük ve detaylı işler kadar büyük ölçekli projeleri de esnek organizasyon kabiliyeti sayesinde profesyonelce ve kolaylıkla yürütüp yöneten bir yapıya sahiptir.

Marka, bu hizmet anlayışıyla tasarım devamlılığı sağlar.

METROKENT YAPI, hizmet verirken iki önemli ilkeyi benimser: Firma, müşterilerinin gereksinimleri ile hedeflerini doğru olarak anlamakla işe başlar. Daha sonra müşteri memnuniyeti ile sürekliliği sağlayan özgün sistemiyle kapsamlı bir tasarım ve uygulama hizmeti verir.

Metrokent Yapı

Şirket Ortaklarımız


Ticaret faaliyetlerine 1997 yılında başlayan Seven Mimarlık, 2017 yılında Karadağ merkezli Seven Architecture & Construction DOO firmasını da Tivat’ta kurulmuştur.
Şirket Ortaklarımız
Seven Mimarlık

Seven Mimarlık


Sima İnşaat
Şirket Ortaklarımız
Sima İnşaat

Sima İnşaat

Hakkımızda

METROKENT Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Kaliteli hizmeti temel prensip olarak benimseyen, “müşteri memnuniyeti ve güveni” en önemli değerleri olarak koruyan; METROKENT YAPI kuruluşundan bu yana “insana ve emeğe saygı” politikasına dayanan yönetim anlayışı ile, gerek taahhüt ederek yürüttüğü inşaat işleri ile gerekse ürettiği projeler ile sektörün saygın şirketleri arasında adını farklı bir konuma yerleştirmiştir.

METROKENT YAPI; alanında uzman, teknolojiyi yakından takip eden, eğitimli ve tecrübeli çalışan kadrosuyla, hayat verdiği yaşam alanlarında kullandığı özgün inşaat teknikleriyle sadece kaliteyi değil, güvenilirliği de kendisine prensip edinmiştir.

METROKENT YAPI ‘nın temel misyonu ise, teknolojiyi yakından takip ederek; güvenli ve kaliteli inşaaların yanısıra, insanlara yaşamaktan zevk alacakları ve huzurlu olacakları alanları sunmaktır.

Hakkımızda

Misyon & Vizyon

Mühendislik ve mimarlık alanında en iyiyi üretmeye çalışmak ve bugünden geleceğe aktarabileceğimiz yüksek standartlara sahip yapılar tasarlamak…

İnsan ile yaşayan ve gerektiğinde onun ihtiyaçlarına göre değişebilen, doğayla dost mekanlar kurgulayabilmenin öneminin bilincinde olarak tasarımlarımıza yön veriyoruz.

Her çalışmayla artan heyecan ve kararlılığımızla, elde ettiğimiz deneyimlerimizi bir sonraki çalışmaya yansıtarak devamlı öğrenebilmek; bunun sonucunda da sürekli gelişmek ve her zaman dinamik kalmak bizim temel ilkemizdir.

Geleneksel mimariden elde edilen deneyimleri analiz edip değerlendirerek modern mimariye aktarmak; çağdaş yaşamın gerektirdiği mekan kurgusu ve biçimlerini en iyi şekilde tasarlamak…

Bu bize bugünün ve yarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek, daha kalıcı ve estetik değerlerle yüksek yapılar yapma imkanı sağlamaktadır.